Píďalky

Taneční skupina Píďalky vznikla rozdělením skupiny Koťátka v září 2013, kdy do Píďalek přešly děti mladšího školního věku a k nim přistoupily děti nově začínající s tancem. Trénují úterý a středa. Hlavní vedoucí a choreografkou je Petra Dostálová a další trenérkou je Nikola Kvapilová. Tréniky probýhají v tělocvičně ZŠ Resslova.

Koťátka

Taneční skupina Koťátka vznikla v září 2009 a tančí zde děti předškolního věku, od 3 do 6 let. Většina z nich s tancem  začíná. Cílem skupiny je seznámit děti s tancem hravou formou, následné udržení rytmu, koordinace v prostoru a ucelování kolektivu. Děti nacvičí choreografii, se kterou budou vystupovat na soutěžích. Cílem však není vyhrát, ale pro takto malé děti je cílem zúčastnit se, seznámit se s prostředím soutěže.

Trénujeme každé pondělí od 16:00 do 17:30 hod. v tělocvičně ZŠ Resslova a pátek MFC Hlinsko.

Vedoucí je od letoška Hanka Vařečková dlší trenérky jsou Editka Macková a Kateřina Čmelíková.

Veverky

V této dětské skupině tančí dívky i chlapci ve věku 8-11 let. Převážná většina dětí již v minulosti tancovala a to i 5 let. I zde jsou však začátečníci. Skupina od samého založení funguje pod vedením Mgr. Lenky Douchové, a to již sedmým rokem. Podstatou této skupiny je tanec v rytmu diska i modern dance, zaměřená na základy techniky a skupinové koordinace. Skupina se zúčastňuje mnoha soutěží. Veverky trénují 2x týdně, a to v úterý od 17:30 do 19:00 pod vedením Lucie Kameníkové a ve středu od 16:00 do 17:30 hod. v tělocvičně ZŠ Resslova s Lenkou. Skupina se v letech 2012-2013 účastnila Mistrovství ČR s choreografiemi Ráj na Zemi (Mistrovství Čech – 3. místo, MČR – 4. místo) a Odpuštění (Mistrovství Čech – 4. místo, MČR – 5. místo).

Dospělá moderna

Taneční skupina Juniorky (dříve Žabičky) vznikla v roce 2007, kdy začínaly tančit s Terezkou Šustrovou. V současné době zde tančí dívky ve věku 12-15 let a trénují 2x týdně. V pondělí trénují s Káťou Havlovou od 18:00 do 19:30 a v pátek s Martinem Horákem od 16:00 do 17:30 hod. Oba tréninky probíhají na ZŠ Resslova. Každoročně se zúčastňují mnoha soutěží a vystupují i na ostatních akcích, například na dětských dnech či karnevalech. Skupina se v letech 2011-2013 účastnila Mistrovství ČR s choreografiemi Snění (Mistrovství Čech – 4.místo, MČR – 4.místo), Plamen v srdci ( Mistrovství Čech – 4. místo, MČR – 5. místo) a Heart of steel (CDO: Mistrovství Čech – 3. místo, MČR – 6. místo; SUT: Mistrovství ČR Česká Lípa – 8.místo)

Taneční páry

Skupina Taneční páry existuje v TS Ridendo od jeho založení. V této skupině se tanečníci věnují párovým společenským tancům - latinskoamerickým a standardním.

Pravidelně se účastní soutěží pořádaných pro páry neregistrované pod Svazem učitelů tance. Skupinu vede nově Martin Horák. V minulosti to byli jak lektoři z TS Ridenda – Ing. Martin Pýcha, Jiří Drnec, Vojtěch Kyncl, Eva Severinová, Richard Boguaj a další, tak i z jiných studií, např. Michal Němeček, Aleš Novák, Martin Dytrt a další. Taneční páry v minulosti nacvičily i taneční choreografii, dnes jsou v Ridendu zastoupeny malým počtem členů různého věku, a proto se věnují pouze soutěžnímu individuálnímu tanci. Skupina je dále otevřená novým členům. Od letošního roku páry trénují trojím způsobem - individuální lekce, společná párová lekce a účast na trénincích jiných skupin. Dalšími trenéry jsou Petr Janáček a Jaroslav Košťál.

 
© 2021, www.ridendo.cz, mash | xhtml 1.0, css valid